Head sõbrapäeva!💗 Touresti auhinnaloosi võitjad on selgunud

Richard Sagrits. Roosid. Õli. 1955. Tartu Kunstimuuseum, TKM TR 4707 M 812

Uudiskiri nr.14 14.02.2024

Kaunist sõbrapäeva!

Õues on parajalt talvine ja mõnus ning on ideaalne päev loosida välja turismimessil Tourest uudiskirjadega liitunud inimeste vahele auhindu!
Siinkohal saamegi õnnitleda võitjaid!

Võitjatega võetakse ühendust e-maili teel, et kokku leppida auhindade kättetoimetamine.

Moe piiritusetehase ja külastuskeskuse ekskursioon koos degustatsiooniga 8-le ja Sagadi metsamuuseumi perepääse - Joonas K.

Viru Folgi pääse ja Rakvere linna villased sokid - Margus P.

Lontova Seikluspargi pääse kahele ja Sagadi Metsamuuseumi perepääse - Emma K.

Rakvere Linnuse, Eesti Politseimuuseumi, Rakvere Linnakodaniku majamuuseumi perepääsmed - Janika L.

Palmse Mõisa ja Sagritsa muuseumi perepääsmed - Arno R.

2 piletit Rakvere teatrisse, Rakvere linna villased sokid, Mullistuudio kinkekaart - Anne N.

Auhinnad panid välja Viru Folk, Lontova seikluspark, Virumaa Muuseumid, Moe külastuskeskus, Sagadi mõis, Rakvere Teater, Rakvere linn, Mullistuudio.

Vaata loosimise videot

SÜNDMUSED

Hõissa, meil on vastlad!

Perepäev 18. veebruaril kell 11:00
Palmse mõisas

Eesti Vabariigi aastapäeva pidulik lipuheiskamine

24. veebruar kell 10:00

Rakvere linnuses

Kevadkontsert

Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand

“Armastus Palmse moodi”

11. mail kell 18:00
Palmse mõisas

Osta pilet Piletilevist

Tõnno Jonuksi loeng keskaegse ja varauusaegse Rakvere kujunemisloost

9. märtsil kell 11:00
Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis

UUDISED

NÄITUSED

Rakvere linnakodaniku muuseum on alates oktoobrist 2023 täis lugusid ja hääli. Valminud on audiolavastus, mille peategelased on maja pikaaegse omaniku kondiitermeister Adolf Sidroni kaasa Anna Marie ja nende tütred. Teises majapooles aga ootab rätsepmeister oma prouaga maalt kostilast Lehtit ja tema vanemaid.

Audiolavastuse lood sündisid heliloojal, luuletajal ja etenduskunstnikul Vootele Ruusmaal koostöös muuseumi peavarahoidja Pilvi Põldmaga. Lood ise on saanud inspiratsiooni elust enesest.

Lood lugesid sisse Rakvere Teatriga seotud näitlejad: Grete Jürgenson, Silja Miks ja Madis Mäeorg

Audiolavastuse salvestas ja maja helikujunduse koostas Mairo Rääsk, BlueRay OÜ

Täname Muinsuskaitseameti Muuseumide kiirendi taotlusvooru ja Kultuurkapitali toetuse eest.

SA Virumaa Muuseumid

Tallinna tn 5a