UUDISKIRI: Lahemaa restoranide nädal tuleb taas

*|MC:SUBJECT|*
SA Virumaa Muuseumid uudiskiri nr. 10 21.09.2023

Tervitused!

Sügis hiilib tasakesi lähemale, mis tähendab, et Lahemaa restoranide nädal on varsti siin! Restoranide nädal algab 14. oktoobril ning kestab kuni 22. oktoobrini. Sel aastal võõrustame mõisas kaht erilise menüüga söögikohta – võluvat Alte Küche restorani mõisa keldrikorrusel ning hubast Isabella kohvikut mõisa tiigi ääres. Külalistel on võimalus nautida hõrgutavat hirveliha ja lambakarreed, meeldivat crème brûléed ning mõisa aiast pärit maitseid. Lisainfo menüü ja broneerimise kohta leitav siit.

Loengusõbrad! Ootame teid 30. septembril Anna Rinaldo loengule teemal lihaste ja mõistuse valitsemisest, terviseteadlikkusest ning tervislikest eluviisidest 20. sajandi algupoolel ning 28. septembril Ain Mäesalu loengule linnusesse, kes viib meid 28. septembril ajaloolisele rännakule Rakvere lahingu salapäraste leidude maailma.

Ootame teid külla!

Lisainfo meie muuseumide asukohtade ja täpsemate programmide kohta leiate meie veebilehelt www.virumaamuuseumid.ee.

Isabella kohvik
Tule saa osa mõisniku sügisesest köögist! Ehtsad maitsed otse mõisa aiast koos lummava vaatega.
Avatud: 20.–22.10. Kell 12-19.
BRONEERI
Restoran Alte Küche
Avasta ajatu maitseelamus mõisa keldrikorrusel, kus meie peakokk valmistab hõrgutisi mõisa grillil.
Avatud: 14.-15.10 & 18.-22.10 14:00-20:00. BRONEERI
SÜNDMUSED

Šaakali etteasted toimuvad Politseimuuseumi sisehoovis septembrikuus laupäeviti ja pühapäeviti kell 12.30

Vaata järele

Kuuleka koera videokonkurss.

Info ja registreerimine:
Vaata järele
Laupäeval, 30. septembril 2023 algusega kell 11.00 Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis.
Ajaloolase ANNA RINALDO (Eesti Tervisemuuseum) loeng “Lihaste ja mõistuse valitsemine – terviseteadlikkus ja tervislikud eluviisid 20. sajandi algupoolel”.
Muinsuskaitsepäevade puhul kutsume kõiki ajaloohuvilisi neljapäeval, 28. septembril algusega kell 17.00 Rakvere linnusesse kuulama arheoloogi ja keskaja relvastuse uurija AIN MÄESALU loengut 1268. aastal toimunud Rakvere  lahingust ja lahingupaiga otsimisel saadud leidudest.

Virumaa Muuseumide näitus “Linlane liigub. Tervislikud harjutused Rakveres” on alates 20. maist kuni 1. oktoobrini avatud Tsentrumi ja Turukaubamaja vahelisel jalakäijate promenaadil.

Näitus „Linlane liigub“ on inspireeritud liikumisaastast 2023 ja pühendatud Rakvere rahva liikumisharjumustele tsaariaja lõpul ja Eesti Vabariigis 1920.–1930. aastatel. Vaata veel.

INFO
Toeta ajalooliste faasanipuuride ehitust, aita meil taastada Palmse mõisa aeda ja parki oma ajaloolises hiilguses või toeta mõisa peavärava obeliskide tipus olevate kuulide kuldamist. TOETA SIIT

Muuseum kogub Rakvere kodude sisustusest pilte ja lugusid! ANNA OMA PANUS
Virumaa Muuseumid