Palmse mõisa jõulumaa “Härrasrahva jõulud” 9.12, 16.12 & 23.12

Muinasjutuline Palmse mõis pakub suurepäraseid võimalusi jõuluaja kordumatult kauniks muutmiseks.

Jõuluvana ja päkapikud ootavad teid Palmse mõisas:
9. detsembril kell 11:00
16. detsembril kell 10:00 ja 13:00
23. detsembril kell 11:00

Kestus: 2,5-3 tundi.

Pilet €15 iga osaleja kohta (kuni 2-aastased lapsed tasuta). Osta pilet siit.

Jõulumaa on täis imelist atmosfääri ja rõõmu! Samuti ootavad teid sepikoda, rõõmsameelne mõisaproua ja üliarmsad minilambad Elli ja Belli!

Ootame sind koos perega nautima imelist päeva Palmse mõisas!🌟

Palmses olid von der Pahlenid ja maarahvas lahutamatult seotud pea 250 aastat. Baltisaksa kultuur ja traditsioonid on läbi sajandite siinset eluolu ja arengut mõjutanud. Rahvapärimusse on talletunud pühadetraditsioonid, millest sai osa ka kohalik talurahvas – Issanda tulemise pühadel külastati surnuaeda, härrastemajas jagati kingitusi, prooviti erinevaid pühademaiustusi. Tule avasta kuidas Palmses 18.-19. sajandil jõule peeti.

Proua von der Pahlen kutsub suuremaid ja väiksemaid lapsi oma jõuluehteis häärberisse pühi nautima. Mõisaproua räägib, kuidas tema jõulupühi tähistab ja milliseid ettevalmistusi selleks mõisas tehakse. Aitame välja nuputada, missugune kink võiks igale tublile mõisateenijale ja ametimehele sobida.

Jõulupühal soovitakse üksteisele, oma lähedastele ja miks mitte ka iseendale häid soove, mis algaval aastal pidid täide minema. Iga pere saab sepa juhendamisel vermida endale õnnemündi ja soovida oma jõulusoov.

Päkapikkude kõige tähtsam töö on kingituste valmistamine. Täna lubavad nad lastel oma tähtsaid jõulueelseid toimetusi kaasa teha ja nendega koos meisterdada. Saame kätt harjutada traditsioonilise nelgiga apelsini valmistamisel, ingli kujukese tegemisel, kuivatatud õuntest jõuluvanikute meisterdamisel.

Avatud on Päkapikkude postkontor, kus lapsed saavad jõuluvanale kirja kirjutada ja posti panna. Samuti on võimalik oma kodustele või sõpradele Palmse templiga kaarti saata. Maitseme üheskoos piparkooke ja naudime sooja jõulujooki.

Tõelise jõulutunde saab aga kindlasti kätte mõisa pargis kuljuste kõlinal saanisõiduga…

NB! KÜLLA TULEB JÕULUMEES!

Ootame Palmse mõisa kõiki lapsi ja peresid, kel jõulud hinges!

Skip to content