Muuseumiöö tuleb taas: 17. mail!

Muuseumiöö toimub juba 17. mail 2025 ja kannab sel korral nime “Öös on raamatut!”. Just 2025. aastal möödub 500 aastat esimese eestikeelse raamatu ilmumisest.

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal, sümboolse hinnaga või suisa tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. 

Muuseumiööl pääseb muuseumisse 1 euroga. Kehtib Muuseumikaart.

Rakvere linnus

Muuseumiööl avatud kell 20:00-22:00.

Rakvere linnuses satub külastaja 16. sajandi linnuse elu-olu kujutavasse teemaparki, mis pakub põnevust kogu perele. Nii väikesed kui suured saavad kehastuda ümber rüütliteks ja sõjameesteks, lahutada meelt ning õppida ühtteist kesk- ja varauusaegsete inimeste elu kohta.

Linnuses on sepikoda, vibulaskmine, põrgu, piinakamber ja surmatuba.

Palmse mõis

Muuseumiööl avatud kell 18:00-21:00.

Palmses leiab meelepärast tegevust nii suur kui väike!

Rehbinderi maja

Muuseumiööl avatud kell 18:00-20:00.

Kell 19.00 loeb luulet ajakirjanik ja luuletaja Sulev Oll.

Krahv Rehbinderi aadlielamu on unikaalse atmosfääriga maja, kus külastajaid ootab retk läbi Eesti mööbliajaloo – ainus omataoline püsinäitus “Toolile nõjatudes. Luksust ja lihtsust keskajast Lutheri vabrikuni”, mis on pärjatud ka Eesti parima püsinäituse tiitliga.

Politseimuuseum

Muuseumiööl avatud kell 18:00-20:00.

Avatud on püsiekspositsioon, näitus §uits. Salakaup: konfiskeerimine ja karistus ja õueala. Politseimuuseumis leiad liikluspolitsei, konstaabli, märulipolitsei ruumid. Muidugi on kuritöö ja karistuse tuba, tutvuda saab politseisümboolikaga, kriminalisti ja narkopolitsei tööga.

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseum

Muuseumiööl avatud kell 18:00-20:00.

Kell 18.00 ootame kultuurihuvilisi kuulama dramaturgi ja näitekirjaniku Urmas Lennuki loengut „Teater, mis poleks pidanud sündima”. Eesti raamatu aastale pühendatud loengusarja “Siin on (d)raamat” raames. Rohkem infot siit.

Linnakodaniku muuseumis on võimalik end kujutleda aega, mil siin elasid kreisilinna kodanikud. Keskse mantelkorstnaga hoone jaguneb kaheks pooleks – vanemas osas võite näha, kuidas elas Rakvere keskmise jõukusega linnakodanik ehk bürger 19. sajandi II poolel. Uuem osa kujutab Eesti kodu 1920.-1930. aastatel, noores, alles hiljuti iseseisvaks saanud riigis. Selgelt on märgata mentaliteedi ja maitsemeele muutumine. Kuna Eesti aladel valitsesid sajandeid baltisaksa maaomanikud, püüti iseseisvas Eestis kõigest saksapärasest võimalikult distantseeruda.

Sagritsa muuseum

Muuseumiööl avatud kell 18:00-20:00.

Just 17. mail avab Sagritsa muuseum uueks suvehooajaks taas uksed.

Kalame talus Karepal on kunstnik Richard Sagritsa sünnikodu ja seal tegutseb kevadest sügiseni avatud muuseum. Kunstniku sünnikodus valmis arvestatav hulk tema maaliloomingust. Alice Sagrits rajas siia ka kiviktaimla, mis on taastamisel.

Muuseumi õue on Teet Veispaku kureerimisel kujundatud skulptuuride aed. Näha saab Jass Kaselaane, Tiiu Kirsipuu, Maigi Magnuse, Jüri Ojaveri, Terje Ojaveri, Rene Reinumägi ja Simson von Seakylli teoseid.

Skip to content