Isadepäev Palmses: meisterdame lapi küünla

Pühapäev, 12.11.2023, kell 11:00

Isadepäev on perekondlik pidupäev, millega austatakse ja tunnustatakse isasid, vanaisasid ning onusid või mehi, kes meie elus täitnud tähtsat rolli. Kutsume ka Teid seda vahvat traditsiooni jätkama. Sel isadepäeval 12. novembril, olete oodatud peredega Palmse mõisa, et ise perele lapi küünal meisterdada. 

Igal sügisel ja talvel käib Palmse metsapargis metsategu. Tänavu oleme eriti ametis tormituules mahamurtud puude koristamisega. Metsamees Toomas laseb muudkui oma sael põriseda ja maha kukkunud puutüvedest saavadki pakud. Need sobivad hästi nii lõkkepuudeks, kaminasse kui ka lapi küünla meisterdamiseks.

Otsime metsast omale meelepärase paku ja töömees Toomase abiga saab iga pere parajad sälgud paku sisse lõigata ning tahi paku südamesse toppida. Lapi küünal annab hubast valgust pimedal ajal ja loob mõnusa jõulu-ootuse meeleolu.

Koguneme Palmse mõisa peaväravas kell 11.00 ning liigume kõik koos metsa. Pärast tulepaku meisterdamist saab härrastemajas end tassi kuuma joogiga üles soojendada.

Mõisakeldris on avatud kohvik Alte Küche, kus head kohvi võ teed juua. Iga pere saab nüüd omas tempos minna mõisahoonet uudistama. Avatud on ka Palmse kõrts- K-P 12-16.00

Sündmuse hind perele on €25. Pileti saad osta siin.

Skip to content