Kui koolid ja muuseumid on suletud, siis muuseumi kogudega tutvust teha on võimalik ka läbi Eesti Muuseumide veebivärava MuIS.
Järgi juhiseid, kuidas otsida MuIS-is ja lase end inspireerida Virumaa Muuseumide rikkalikul kogul.  Meie museaalid annavad elamuse ka virtuaalselt, kuna museaalid on varustatud täpse kirjelduse ja fotodega.

Eesti muuseumide veebivärav võimaldab kõigil huvilistel tutvuda muuseumide infosüsteemiga MuIS liitunud muuseumide kogudega.

Siin lehel oleme välja toonud kaks juhendit, mis aitavad leida kogusid ja museaale, mida Virumaa Muuseumid säilitavad.

Juhend 1.

Vali rippmenüüst “Muuseumide kogud” ja siis avanenud aknast leiad Virumaa Muuseumid. Klikkides muuseumi peale , avaneb parempoolses aknas Virumaa muuseumide kogude loetelu.
Muis1
Klikkides alakogu nimetusel avaneb alla konkreetse alakogu loetelu. Klikides soovitud museaali kirjel, saab juba täpsemalt tutvuda valitud museaaliga.
Muis2-1
Siin on näha näidis, milline oleks valitud museaali leht. Tähelepanu tasub pöörata märksõnale “Rohkem” vasakus all servas, millele klikkides avaneb täiendav informatsioon.
Muis3

Juhend 2.

Teine võimalus muuseumikoguga tutvuda on valida menüüst “Otsing” ning siin soovitame kindlasti valida “Detailne otsing”.
Muis4

 

Teine võimalus muuseumikoguga tutvuda on liikuda rippmenüüst “Otsingu” lehe kaudu ja siin soovitame kindlasti valida “Detailne otsing“. Lehe paremas servas saab valida meie koguga tutvumiseks Virumaa muuseumid. Otsisõnu on võimalik kirjutada lahtritesse “Nimetus” või “Kirjeldus”. Lisaks on siin võimalik otsida materjale konkreetse koha või isiku kohta, lehe paremas servas olev kastike “Teema” pakub märksõnu, mille järgi on võimalik materjale leida.
Muis5

Pilvi Põldma

pilvi@svm.ee

Skip to content