Matkarajad

Palmse pargi üldpindala on üle 210 ha. Park koosneb mitmest eri ilmega osast – regulaarpark, maastikupark ja parkmets. 19. sajandi keskpaiku rajati Palmses tiikide taha looduslikku metsa  suur park, kus kasutati ära maastiku vaheldusrikas profiil jõgede ja ojadega ning Oruveski paisjärv saarekestega. Pargis ristus palju teid ja jalgradu, mille kogupikkus ulatus 36 verstani (38,4 km).

Mõisahärra rada

Mõisahärra rada  kulgeb tiikide vahelt otse kuni Kivitamme sillani, sealt  edasi piki Võsu jõe kõrget kallast Inglisillani ning sealt edasi Bresti paviljonini. Raja pikkus on ca  2,5  kilomeetrit.  Rada on märgitud sinise märgistusega.

Mõisaproua rada

Mõisaproua rada kulgeb  mööda kaunist oja kallast kuni Bresti paviljonini, sealt edasi Inglisillani ja lõpeb imeilusa sepasilla kaskaadi juures. Raja pikkus on ca  1,5  kilomeetrit.  Rada on märgitud punase märgistusega.

Mõisapreili rada

Mõisapreili rada  kulgeb tiikide vahelt juurviljakeldri tagant paremale kuni kloostrikivideni  ja sealt  edasi moonamajani. Kehakinnitust saab moonamaja kõrtsist! Tagasi mõisa õue jõuab moonamaja juurest üle põllu . Raja pikkus on ca  1  kilomeeter.  Rada on märgitud kollase märgistusega.

Matkarajad

Skip to content