Palmse mõisa looduslugu

Programm lastele.

Asukoht: 

Mõisapark

Programmi kestus: 

Kuni 1,5h

Sihtrühm: 

Koolinoored

Hind: 

10€/inimene

Õppekäigu toimumise koht: Palmse mõisa matkarada ja igal aastaajal

Sisu: Õppekäigul tutvustatakse Palmse mõisa lugu läbi ajaloo võtme, mis põimitakse sealse eriilmelise pargi ja metsakooslustega enne ja nüüd. Tuuakse sisse keskkonnateadlik käitumine looduses ja oskus märgata, kuulata loodust.

Valida saab kolme matkaraja vahel vastavalt sihtrühmale ja teemadele.

Mõisahärra rada

Mõisahärra rada kulgeb tiikide vahelt otse kuni Kivitamme sillani, sealt edasi piki Võsu jõe kõrget kallast Inglisillani ning sealt edasi Bresti paviljonini. Raja pikkus on ca 2,5  kilomeetrit.

Mõisaproua rada

Mõisaproua rada kulgeb mööda kaunist oja kallast kuni Bresti paviljonini, sealt edasi Inglisillani ja lõpeb imeilusa sepasilla kaskaadi juures. Raja pikkus on ca 1,5  kilomeetrit.

Mõisapreili rada

Mõisapreili rada kulgeb tiikide vahelt juurviljakeldri tagant paremale kuni kloostrikivideni ja sealt edasi moonamajani. Tagasi mõisa õue jõuab moonamaja juurest üle põllu. Raja pikkus on ca 1 kilomeeter.

Teemad, mida puudutatakse: metsakooslused, puittaimed, samblad, samblikud, linnud, loomade tegevusjäljed, vee elustik, inimtegevus. Keskkonna ja inimtegevuse koosmõju. Tule tegemine ilma tikkudeta, ohutus, eksimine ja paanika mahasurumine. Loodusliku vee filtreerimine, joogivesi, vee tähtsus.

Väljund: Õpilaste teadlikkuse suurendamine Palmse mõisa ajaloost, inimtegevuse mõjust keskkonnale, looduse ja loodusressursside säästlik kasutamine, looduses käitumise õpetus.

Seos õppekavaga:

Jääaeg kui Soome lahe ja Lahemaa rahvuspargi kujundaja. Rannakultuur ja merendus. Inimtegevuse mõju Lahemaa kooslusele, keskkonnaprobleemid. Igaüheõigus looduses.

Vesi- organismide ellujäämiseks hädavajalik, looduslik vesi

Sihtgrupp: 1-12. kl, sobib ka täiskasvanutele
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 10.-
Grupi suurus: alates 15 kuni 50 last + 2 saatjat

Lisa:

Programmi saab tellida ka koos toiduga (toidu hind 6 EUR laps), mida pakutakse Palmse kõrtsis.

Info ja tellimineinfo@palmse.ee

Järgmine:
Skip to content