Virumaa Muuseumid laieneb

Virumaa muuseumide hulka kuulub nüüdsest endine linnavalitsuse maja.

21. aprillil allkirjastati notari juures leping Virumaa Muuseumide ja Rakvere linna vahel endise linnavalitsuse hoone omandiõiguse üle. 

Virumaa Muuseumide halduses saab hoone nimeks Rehbinderi maja, tema esimese omaniku, Rakvere kreisiülem ja Udriku mõisniku Gustav Dietrich von Rehbinderi (1756–1826) auks. G. D. von Rehbinder ehitas endale linna elamu 1793. aastal. Tegemist on ainsa peaaegu ümberehitamata säilinud varaklassitsistliku paekivist aadlielamuga Rakveres.  1798. aastal omandas selle Carl von Tiesenhausen ning 1826. aastal Rakvere linn.

Rehbinderi maja avatakse selle aasta sügisel. Sinna on planeeritud erinevad püsinäitused, millest põnevamateks on näitus relvadest, kirikuvaradest, 500 aasta vanustest asjadest ja 1930ndatest. Lisaks püsiekspositsioonile planeeritaks ka ajutisi näitusi, mis peaksid pakkuma avastamisrõõmu nii lastele kui ka täiskasvanuile.

Muuseumide juht Ants Leemets väitis maja tulevikust rääkides: “Virumaa Muuseumid vajas lisapinda selleks, et näidata muuseumi fondis olevaid väärtuslikke esemeid, pritsikuuri ja õueala arvelt on võimalik laiendada ja mitmekesistada politseimuuseumi tegevusi.”

Endisesse tuletõrjedepoosse tehakse laiendus SWAT(eriüksuse) lasketiiru näol, mida on kõigil kindlasti huvitav läbida. Ehitusega on juba alustatud ning eesmärk on avada lasketiir 15. mail.rehbinder2.jpg

Skip to content