Rakvere linna päevadel jooksid nunnad ja mungad

Täna jõuavad lõpule 715. sünnipäeva tähistava Rakvere linna päevad. Päevade keskseks ürituseks kujunes selgi aastal üle kilomeetri pikk Kreisilaat ning võistlustulle asusid nunnad ja mungad.

Rakvere Pikal tänaval toimuvat Kreisilaata kolmandat korda korraldanud Laila Talunik oli mõtetega juba järgmise aasta laada juures. “Oleme fantaseerinud, et laadal kauplejate vahel võiks olla meeleolulavad − esineksid väikesed teatrid, klounid, lõõtsmoonikud − ning pikendada niimoodi laata. Et pakkuda kultuurilavale lisaks meelelahutust,” lausus ta ERR-i teleuudistele.

Linnapea Mihkel Juhkami sõnul saaks linnapäevi veelgi suuremalt ette võtta, kui leitakse raha kauaoodatud Rakvere Vallimäe piirkonna valmis ehitamiseks. “Rakvere kaugem tulevik võiks olla seotud selle projektiga, mis meil on kavas Vallimäel. Kogu selle Vallimäe kompleksi renoveerimine. Sinna korralike lavade ja esinemispaikade valmisehitamine. Oleme siin ka filharmoonia inimestega plaani pidanud – sellest võib kunagi välja kooruda midagi suurt ja rahvusvahelist,” arvas linnapea.

Kui Vallimägi ootab oma paremaid aegu, siis selle lähistel asuvas Rakvere linnuses anti linna päevade raames uue ettevõtmisena start munkade-nunnade jooksule. Üksteise külge seotud munkadel ja nunnadel tuli linna pealt leida Rakvere linnusega seotud kohtasid. Pühad õed Natalja ja Heivi kutsusid inimesi julgemalt vahvatest ettevõtmistest osa võtma.

“Rahvas võiks natuke aktiivsem olla. Osalejaid on vähe, kuigi tegu pole ju aja peale jooksuga. Kahjuks on inimesed arad,” tõdes jooksev nunn Heivi Onkel.

Võistluse idee autor Kaidu Tiirik lootis, et munkade-nunnade jooks kasvab iga aastaga suuremaks. “Loodetavasti tulevikus ei piisa võistkondade kokkulugemiseks sõrmedest ja varvastest, vaid osalejaid on sadades,” avaldas Tiirik lootust.

Väga tiheda programmiga Rakvere linna päevade raames selgitati muu hulgas välja ka Eesti paremad raiesportlased.

Vaata videot!
Vaata galeriid Munkade jooksust siit!(Virumaa Teataja)

Skip to content