Politseimuuseumi õu on ootel

Politeimuuseumi õueala avamine

Andres Pulver Virumaa Teataja:

Eile avati politseimuuseumi uuenenud õueala. Virumaa Muuseumide juht Ants Leemets ütles, et õueala pole küll veel päris valmis, kuid selle avamisega on juba niigi kõvasti hiljaks jäädud.

Esialgsete plaanide kohaselt pidi õueala avatama juba kevadel hooaja alguseks, kuid paraku lahkus ehitaja objektilt ning Virumaa Muuseumidel tuli uus hange korraldada.

“Sügisel avame ka kohtueelse uurimise labori, just seda praegu ehitatakse, ning kuulujutud selle kohta, et tegu on Leemetsa kabinetiga, ei vasta kindlasti tõele,” lausus Ants Leemets ja lubas, et järgmiseks aastaks täieneb ka õueala mitme põnevust pakkuva atraktsiooniga.

Ja sissepääs sinna on Õllepruuli tänavalt, Tallinna tänava poolt enam muuseumi hoovi ei pääse.

Lagunenud astmete asemele on rajatud sile väljak, kus seisavad politseiautod ja kus inimestel on võimalik mõnusalt aega veeta. Väljaku kihutas politseiauto roolis tõelises politsei­stiilis – kummide vilinal – avatuks Virumaa Muuseumide hea partneri Aqva juht Roman Kusma, kelle “kaaskonstaabliks” oli Rakvere abilinnapea Kairit Pihlak.

Pöörleva auto õnnistas esimese katsejänesena sisse maavanem Marko Torm. “Väga äge oli,” sõnas maavanem. Ta märkis, et kõik niisugused atraktsioonid näitavad suurepäraselt seda, kuidas me ei oska ohtusid hinnata või kipume neid alahindama.

Kõige väiksematele muuseumikülastajatele mõeldud laste politseijaoskonnale jooksid pisipõnnid lausa tormi ning selgus, et neid mahub majakesse päris palju.

“Kõige väiksematele tuleb atraktsioone kindlasti juurde,” lubas Ants Leemets. loe rohkem

Skip to content