Möödunud aasta oli linnusele väga hea.

Möödunud aasta oli linnusele väga hea. Avasime uue näituse linnuse valitsejatest ning käivitasime suvel lastele mängukindluses lahingud. Külastajaid oli kuni 50 000 ja käidavuselt oli kõige rikkam kuu juulikuu, võrreldes eelnevate juulikuudega.

Populaarseimateks avalikeks üritusteks kujunesid suveperioodil Muinasjutupäev, Mõõga- ja Mantli päev, Õuduste Öö ning Keskaja Käsitöölaat. Külaliste rõõmuks tegutsevad ja toimetavad suviti ka palgasõdurid koos salgaga. Palgasõdurite peamisteks tegemisteks on igapäevane mõõgavõitlus, rividrill kui ka kahurilaskmine.

 

Jätkuvalt on külastajate lemmikuteks hands on relvanäitus, piinakamber, surmatuba ja põrgu. Rakvere linnuse juht Kaidu Tiirik sõnab: „Kuigi viimastel aastatel on tunda andnud vene turistide vähesust, oleme siiski rõõmsad, et linnus on jätkuvalt aastaringselt atraktiivne sise- ja välisturistide jaoks.“

Rakvere linnuse detsembrikuu oli täis jõulumeelt ning laste kilkeid. Linnuse poolt korraldatavat jõulumaad külastas 1200 last, kes üheskoos lustisid erinevates jõuluteemalistes töötubades, koos vaadati lasteetendusi ja külas käis ka jõuluvana. Samuti on tõusnud linnuse populaarsus korporatiivklientide jaoks, Kaidu Tiiriku sõnul valiti Rakvere linnust erinevate firmade poolt jõulupidude pidamiseks lausa seitsmel korral.

Kuna meil on klientide arvamus väga tähtis, siis me viime läbi ka küsitlusi ja me oleme õnnelikud, et kliendid annavad meile tagasisidet, lähtuvalt sellele parandame end. Uuel aastal on plaanis suurendada nii ürituste kvaliteeti kui ka arvukust.

15874683_1587137777969712_2517464213675560111_o

 

Skip to content