Kirev Kukk avas eile uksed

Nukuteatri Kirev Kukk avamineVirumaa Teataja:
Eile anti ametlikult esimene etendus Rakvere linnuse vast valminud nukuteatris Kirev Kukk. Tehti seda suvisel välilaval, talvel jätkab nukuteater etendustega siseruumides.

Sihtasutuse Virumaa Muuseumid juht Ants Leemets rääkis, et üheksa aastat tagasi arutas ta koos linnuse direktori Kaidu Tiirikuga, mida linnuses lastele pakkuda, ja lõpuks jõuti nukuteatrini.

Järgmiseks suveks prognoosib linnus oma nukuteatrile 6000 vaatajat, lisaks käib talvelgi etendustel umbes 1500 last.

Esimene lavastus jõudis publiku ette 2009. aastal ja selleks oli “Saabastega kass”, mida mängiti palju ja edukalt.

Kaidu Tiiriku sõnul järgnesid “Vahva rätsep” ning “Bremeni linna moosekandid”. “Aga eks meil oli tahtmine midagi ainulaadset teha,” sõnas Tiirik.

Et ise loo kokkukirjutamisega hakkama ei saadud, kutsuti appi Raivo Järvi ja nii ongi praegu etenduva lavastuse “Rüütel Otto seiklused” autorid Ants Leemets ja Raivo Järvi, lavastaja aga linnuse direktor ise.

Tiirik meenutas, et esimene etendus linnuse nukuteatriga, kus mängivad linnuse oma töötajad, anti 2009. aastal ajalootoas ning seda mahtus vaatama 30 inimest.

“Praegu mahub suveteatrisse sadakond inimest, ning kui tänavu anname etendusi ainult nädalavahetustel, siis järgmisel suvel iga päev,” kõneles ta.

VAATA VIDEOT SIIT: http://svm.ee/et/uudised/kirev-kukk-avas-eile-uksed