Asukoht ja ligipääs

Rehbinderi maja asub Rakvere kesklinnas aadressil Tallinna tänav 5, kõrvuti Eesti Politseimuuseumiga.

Hoone esimesele põhikorrusele Tallinna tänava poolt uksest sisenedes treppidest. Ratastooliga ligipääs praegu puudub. Seetõttu palume oma külastusest ette teatada ja püüame aidata ratastooliga külastaja hoonesse.

Rehbinderi majas on olemas invatualett. Saalides liikumisel on abiks kaldteed, kuid vajalik on muuseumitöötaja abi.

Erivajadusega inimesele on muuseumikülastus tõendi alusel tasuta, samuti tema saatjale (puudega kuni 16-aastasele isikule ning tema saatjale ja sügava puudega 16-aastasele ja vanemale isikule ning tema saatjale on muuseumikülastus tasuta).

Kassa telefoninumber: +372 53006497 või müügijuht Helina Piho telefoninumber +372 53338160

Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kella kümnest kuueni. Suletud esmaspäeviti ja riiklikel pühadel.

Parkimine

Muuseumi läheduses asub mitu parkimisvõimalust, kus kehtivad vastava parkla reeglid või Rakvere linna parkimisreeglid. Erivajadustega külastajale pakume võimalust parkida muuseumi hoovi. Selleks tuleb eelnevalt kokku leppida, kassa telefoninumber: +372 53006497.

Hoone esimesele põhikorrusele Tallinna tn 5a pääseb treppidest. Ratastooliga ligipääs hetkel puudub.

Nägemispuudega külastajatele

Rehbinderi majas näitusel “Toolile nõjatudes” eksponeeritud mööbliesemetest on nägemispuudega külastajale välja valitud 13 eksponaati erinevatest ajastutest, mida saab muuseumis kohapeal kombates uurida. Need mööbliesemed on varustatud punktkirjas etiketiga, mis asub eksponaadi ees oleval metallist infotahvlil umbes põlvekõrgusel.

Siit lingilt leiate pikemad tekstid nende 13 eseme kohta, mida näitusel saab kombata. Tekstid aitavad mööbliesemetest rohkem teada saada, et neid näitusel paremini uurida. NB! tegu ei ole kirjeldustõlkega.

13 mööblieset vaegnägijate radaLaadi alla

Liikumise hõlbustamiseks on muuseumi kassast võimalik laenutada paisupaberil taktiilseid ruumiplaane. Seal on ära toodud näitusekorruse üldplaan koos ruumide nimetustega ja kaheksa näituseruumi plaanid ekspositsiooni kronoloogilise läbimise järjekorras. Nägemispuudega külastaja saatjale on sama materjal dublikaadina muuseumi kassas saadaval.

Fuajees asub muuseumihoonena kasutuses oleva krahv Rehbinderi 1793. aastast pärineva elamu makett mõõtkavas 1:50. Maketi valmistas firma Platvorm. Maketiga saab tutvuda muuseumi fuajees kassa kõrval.

NB! Juhime tähelepanu, et muuseumi ühest ruumist teise liikudes võivad ajalooliste põrandate kõrgused astme võrra varieeruda. Enamus eksponeeritud mööbliesemetest asub umbes 8 cm kõrgusel nelinurksel alusel.

Materjalid nägemispuudega külastajate jaoks on koostanud Liisi Selg ja Jakob Rosin.

Korraldame gruppidele ka Eesti mööblijaloost kõnelevaid giidituure.

Esimene giidituur nägemispuudega külastajatele toimub 26. novembril. Huvilistel palume end registreerida e-maili aadressil helina@svm.ee või telefonil +372 53338160. Programm kestab tund aega. Grupi suurus (5-8 osalejat + saatjad). Hind: 5 eurot/osaleja.