Loeng: Savitöösturi Otto Posti maja ja ahjud

Neljapäeval, 8. juunil 2023 kell 16:30 ootame ajaloohuvilisi kuulama Kaja Visnapuu loengut „Rakvere savitöösturi ja pottseppmeistri Otto Posti maja ja ahjud, Lai tn 25“. Loeng toimub Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis (Pikk 50). Osalemine sooduspiletiga.

Ettekandes tuleb juttu Rakvere ühest kõige staažikamast pottseppmeistrist ja savitöösturist Otto Postist (1877-1963) ja tema majast praegusel Laial tänaval. Hoones on säilinud linnas asjatundliku meistrina tuntud mehe enda vabrikus toodetud glasuuritud ahjupottidest laotud ahjud. Milline on selle maja edasine saatus, selgub aja jooksul.

Otto ja Marie Post lastega. Taimo Valdre erakogu

Otto Posti savitööstus tegutses aastast 1900 Tartu ja Lilleoru tänava nurgal. Posti savitööstuses spetsialiseeruti peamiselt ahjukivide tootmisele ning õpetati välja ka pottseppi, kes tellijatele oma  vabriku toodangust küttekoldeid valmistasid. Alates 1928. aastast kuulus Postile ka Ubari tellisetööstus. Erilaadsete küttekollete asjatundliku meistrina oli Otto Post valitud ka Rakvere linna ehituskomisjoni ja kutsutud tööstusametisse oma ala eksperdiks.

Loengu lõpetuseks jalutame üheskoos Lai tn 25 hoonet vaatama.

Osalemine sooduspiletiga: 3 eurot

Rakvere linnapäevade ajal muuseumis toimuvate sündmuste infot vaata SIIT!

Rakvere linna päevad Facebookis: www.facebook.com/linnapaevad

Skip to content