Kuraatorituur: Liis Pählapuu ekskursioon näitusel “Õied aknal”

Ootame kõiki huvilisi laupäeval, 5. augustil kell 16 Karepale Sagritsa muuseumisse Liis Pählapuu kuraatorituurile.

Osalemine muuseumipiletiga.

Näitus “Õied aknal. Richard Sagritsa lillemaalid, natüürmordid ja Kalame aed” on avatud kunstniku sünnikodus Karepal Kalame vanas kaluritalus 27. augustini.

Richard Sagrits (1910–1968) on kunstilukku jäädvustunud eelkõige omapäraselt eheda ja värvitundliku maastikumaalijana, vähem tuntakse tema vaikelusid. Ometi on Sagrits just natüürmortides saanud kõige selgemalt väljendada oma sügavamat olemust maalijana – keskendumist esiplaani jõulisele võimendamisele.

Läbi elu on Sagrits oma natüürmortidel süüvinud väga erinevate taimede vaatlemisse ja nende olemuse tõlgendamisse oma isiklikus maalikeeles. Kalamel valminud teosed, mis kujutavad lihtsaid taluesemeid ja ajahetkes sealsamas õitsevaid tagasihoidlike õiekroonidega taimi, on maalitud rahulikus toonide kooskõlas ja mõjuvad jäädvustustena maal veedetud pikkade suvede vaiksest atmosfäärist, Sagritsale lähedasest omaruumist.

Näituse kuraatori kunstiteadlase Liis Pählapuu kuraatoriekskursioonil kuuleme lähemalt nii Kalame talu kiviktaimlast, kunstniku maalitud natüürmortidest kui ka taimedest, mis nendele jäädvustatud on.

Vaata näituse kohta lähemalt SIIT!

Skip to content