Lihavõttemunade kaunistamise konkurss

Lastel ja noortel on sel kevadel võimalus osaleda Rakvere linnakodaniku majamuuseumi poolt korraldataval lihavõttemunade kaunistamise konkursil!  
 
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas vanasti kasutati sibulakoort, kaselehti, madarat, kohvi või isegi siid- ja krepp-paberit, et luua ainulaadseid lihavõttemune? Kas olete kujutanud ette, kuidas mustreid loodi tangu või riisiga, kuidas värvi kriimustati maha, kirjutati nimesid või joonistati midagi koore peale? Konkursil on lastel võimalus koos perega avastada vanu munade kaunistamise tehnikaid ja traditsioone, tutvustades üht väikest ja olulist aega Rakvere linnakodaniku elust pea 100 aastat tagasi.  

Julgustame osalejaid kasutama oma kaunistatud munadel loovust ja originaalsust!  

Kõik konkursil osalenud munad saavad auväärse koha muuseumi erinäitusel, mis avatakse pärast konkursi lõppu Rakvere linnakodaniku muuseumis. Näitus jääb muuseumi kaunistama 22. märtsist kuni 4. aprillini.

Parimatele kaunistajatele on auhinnad ja tunnustus! Auhinnad antakse üle eraldi tänusündmusel vahetult enne lihavõtteid, 4. aprillil kell 15:00, kuhu on oodatud kõik konkursist osavõtjad. 

Konkursi periood: 15. märts – 22. märts 2024 

Osalemise tingimused: 

  • Osaleda võivad igas vanuses noored. 
  • Osalejatel on lubatud kasutada ainult keedetud mune. 
  • Munad tuleb hoolikalt puhastada ja kuivatada enne kaunistamist. 
  • Munade kaunistamisel tuleb kasutada ainult vanu munade kaunistamise tehnikaid, nagu sibulakoored, taimed, lõngad, vaha jne. ( uurige koos vanemate ja vanavanematega kuidas mune vanasti kaunistati) VÕI meisterdatakse munad ise loodussõbralikest vahenditest.
  • Osalejad peavad viima oma kaunistatud munad Rakvere linnakodaniku majamuuseumisse (Rakvere, Pikk 50) isiklikult või vanema/vastutava täiskasvanu saatel. 
  • Munad tuleb tuua muuseumisse hiljemalt 22. märtsiks, kus küsitakse millega munad on kaunistatud ning ka osaleja nime, vanust, kontakttelefoni ja e-maili aadressi (muuseum kasutab seda teavet ainult konkursiga seotud küsimuste või auhindade edastamiseks). 

Munade kaunistamist hindab žürii. 

Lisainfo saamiseks või küsimuste korral võtke ühendust muuseumiga angelika@svm.ee 
 
Konkursil osalemisega kinnitatakse, et on tutvutud konkursi tingimuste ja isikuandmete töötlemisega:  

Isikuandmete töötlemine: 
 

Skip to content