Rakvere Linnakodaniku Majamuuseum ja audiolavastus

Tule ja vaata, kuidas elati 100 aastat tagasi!

Elu ilma elektri, kanalisatsiooni ja internetita – tundub võimatuna?

18. sajandist pärinevas linnamajas elanud käsitöömeistrid said niimoodi hakkama! Muuseumis saab tutvuda 100 aasta taguse elutoa, magamistoa, söögitoa ning köögiga.

Maja teine pool on sisustatud 1930. aastate korterina. Muuseumi teisel korrusel ootavad Musta kassi pööning ja Karupoeg Otto töökoda. Seal toimuvad haridusprogrammid ja loengud. Samuti saab neis ruumides pidada sünnipäevi ja seminare.

Teisel korrusel on alates 14.12.2023 – 29.09.2024 avatud näitus “Tervitusi kreisilinnast!“, mis fotode ja esemete abil heidab pilgu linlastele.

Audiolavastus

“Lähme ruttu koju, täna tulevad ju külalised!” Hüüab Adolfine Elisabeth Sidron väljudes just koolimajast…

Magamistoa kapist kostab kleitide kahinat ja tüdrukute naeru, köögis praksub pliidi all tuli ja keegi klopib mune, rätsepmeistri õmblusmasin on jäänud vakka ja toast kostab norinat…

Rakvere linnakodaniku muuseum on alates oktoobrist 2023 täis lugusid ja hääli. Valminud on audiolavastus, mille peategelased on maja pikaaegse omaniku kondiitermeister Adolf Sidroni kaasa Anna Marie ja nende tütred. Teises majapooles aga ootab rätsepmeister oma prouaga maalt kostilast Lehtit ja tema vanemaid. Raadiost kõlavad moodsad lööklaulud 1930. aastatest.

Audiolavastuse lood sündisid heliloojal, luuletajal ja etenduskunstnikul Vootele Ruusmaal koostöös muuseumi peavarahoidja Pilvi Põldmaga. Lood ise on saanud inspiratsiooni elust enesest.

Lood lugesid sisse Rakvere Teatriga seotud näitlejad: Grete Jürgenson, Silja Miks ja Madis Mäeorg

Audiolavastuse salvestas ja maja helikujunduse koostas Mairo Rääsk, BlueRay OÜ

Täname Muinsuskaitseameti Muuseumide kiirendi taotlusvooru ja Kultuurkapitali toetuse eest.

Hoovimaja ja väike aiake on sügistalvel suletud. Aga kevadel ootame teid taas vaatama ka hoovimaja, kus asub kingsepa töökoda, on võimalik õppida kingsepatööd ning pesuköögis pesupesemist ilma pesumasinata.

Skip to content