Politseimuuseum + Kohtueelse uurimise labor + Eriüksuse laskeharjutused

Politseimuuseumi külastus koos kohtueelse uurimise labori analüüsidega ja politsei eriüksuse laskeharjutustega lasketiirus.

Programm on mõeldud sõpruskondadele, kollektiividele, erinevatele seltskondadele. Võimalus tellida toitlustamine.

Asukoht: 

Politseimuuseum

Programmi kestus: 

Kuni 3 h

Aeg

Aastaringselt

Sihtrühm: 

Sõpruskonnad, ettevõtted, seltskonnad

Keel:

Eesti või vene keeles

Hind: 

12€

Tegevuste kirjeldus:

Tutvutakse politseimuuseumi peamaja väljapanekuga. 
Turvavöö stendi katsetamine, reaktsioonikiiruse mõõtmine, väsimusprillide proovimine, massirahutustes osalemine, fotoroboti koostamine, valeraha tuvastamine, spiooniseadmetega tutvumine.

Teises osas toimub töötuba kohtueelse uurimise laboris, kus toimub CSI (Crime Scene Investigation) tüüpi uurimine. Osalejad kehastuvad ekspertideks, kelle ülesanneteks on läbi viia: lahkamine, biomeetrilised katsed ja uurida erinevaid kehavedelikke. 

Lahkamises tehakse selgeks kehaosade paiknemine ja inimese anatoomia erisused ning reaalse lahkamise tulemusena selgitatakse ühiselt välja, millise vahendiga on surmav vigastus tekitatud.

Biomeetrias (kompleks matemaatilisi meetodeid organismide ja nendega seotud protsesside kirjeldamiseks ja uurimiseks) uuritakse, milliseid jälgi jätab inimene. Võetakse sõrmejälgi ning tuvastatakse end silmaiirise ja näotuvastuse kaudu. 

Kehavedelike uurimisel tutvutakse, millised jäljed on jätnud veri, värv, ketšup ja muud ained. Selgitatakse välja verejäljed. DNA eraldamine.

Kolmandas osas minnakse eriüksuse lasketiiru, kus räägitakse eriüksustest teistes riikides ja meie K-komandost, tehakse läbi laskmise katsed ja sisenetakse ruumi, kus  tuleb kahjutuks teha märklauad, mis avanevad ootamatult.

Registreerimine ja info – Kätri Kaik52 29397katri@svm.ee

Info ja tellimine:

Eesti Politseimuuseum

Oleme avatud

Avatud:
T-P 10:00-16:00
11.oktoober SULETUD

Piletimüük lõpeb üks tund
enne muuseumi sulgemist.

Kätri Kaik – Gruppide broneerimine ja info Müügikoordinaator +372 522 9397 katri@svm.ee
Kirjuta meile    Skip to content