Kohtueelse uurimise labor + Ballistika

Kohtueelse uurimise labori analüüsid ja lisaks põnev trassoloogia-ballistika maailm.

Asukoht: 

Politseimuuseum

Programmi kestus: 

Kuni 2 h

Aeg

Aastaringselt

Sihtrühm: 

Alates 12. eluaastast

Keel:

Eesti või vene keeles

Hind: 

10€

Kirjeldus:
CSI (Crime Scene Investigation) tüüpi uurimine, kus tegevuspaigaks on kohtueelse uurimise labor ning osalejad kehastuvad ekspertideks, kelle ülesanneteks on läbi viia: lahkamine, biomeetrilised katsed ja uurida erinevaid kehavedelikke. 

Lahkamises tehakse selgeks kehaosade paiknemine ja inimese anatoomia erisused ning reaalse lahkamise tulemusena selgitatakse ühiselt välja, millise vahendiga on surmav vigastus tekitatud.

Biomeetrias (kompleks matemaatilisi meetodeid organismide ja nendega seotud protsesside kirjeldamiseks ja uurimiseks) uuritakse, milliseid jälgi jätab inimene. Võetakse sõrmejälgi ning tuvastatakse end silmaiirise ja näotuvastuse kaudu. 

Kehavedelike uurimisel tutvutakse, millised jäljed on jätnud veri, värv, ketšup ja muud ained. Selgitatakse välja verejäljed. DNA eraldamine.

Teises osas ülevaade relvade ajaloost. Milliseid jälgi võib jätta tulistamine ja mida uurib trassoloogia-ballistika. Vaatame lähemalt padruneid, padrunikesti, lasujälgi erinevatel esemetel (nt kuulijäljed kuulivestil, auto uksel). Kuidas neid jälgi fikseeritakse ja määratakse (lasu trajektoori määramine).

Labori VIDEO leiad SIIT


Registreerimine ja info – +372 5301 2330 , pm@svm.ee

Info ja tellimine:

Eesti Politseimuuseum

Lahtiolekuajad:

Avatud:
T-P 10:00-16:00

 

Politseimuuseum Müük +372 5301 2330 pm@svm.ee
Kirjuta meile    Skip to content