Eriüksus

Tutvustada programmis osalejale politsei- ja eriüksuse tööd ning pakkuda huvilistele võimalust kehastuda eriüksuslaseks.

Asukoht: 

Politseimuuseum

Programmi kestus: 

Kuni 2 h

Aeg

Aastaringselt

Sihtrühm: 

6. – 12. klass, sobib ka täiskasvanutele (sõpruskondadele)

Keel

Eesti keeles (võõrkeeles lisandub giiditasu 40€

Hind: 

10€

Kirjeldus: külastajad kehastuvad rollimängudes nii liikluspolitseinikuks kui ka kriminalistiks. Läbi praktiliste tegevuste asetame ennast uurija rolli. Turvavöö stendi katsetamine, reaktsioonikiiruse mõõtmine, väsimusprillide proovimine, massirahutustes osalemine, sõrmejälgede võtmine kaardile (igaüks saab koju kaasa), fotoroboti koostamine, valedetektoriga tutvumine. 

Eriolukorra lahendamine: peale muuseumi külastust jagunevad osalejad kaheliikmelistesse tiimidesse. Jagatakse laiali eriüksuse varustus (taktikalised vestid, püstolid, kaitseprillid ja kiivrid) ning peale ohutusnõuete tutvustamist suundutakse tiimidena (kaheliikmelised) eriüksuse alale, kus tuleb kahjutuks teha kümmekond pahalast. Aeg on limiteeritud – ainult koostöö ning omavaheline suhtlus viib sihile. Täpseim tiim võidab.

Eriüksuse operatsioonil on kasutusel politsei relvade koopiad.

Eesmärk: tekitada võistlejates päris politsei eriüksuse tunnetust ning reaalset ohutunnet, samas pannes osalejaid koostööd tegema ja arendama suhtlust kriisiolukorras.

Eriüksuse maja VIDEO leiad SIIT

Eriüksuse VIDEOT läbi Postimehe silmade vaata SIIN

Registreerimine ja info – +372 5301 2330 , pm@svm.ee

Info ja tellimine:

Eesti Politseimuuseum

Lahtiolekuajad:

Avatud:
T-P 10:00-16:00

 

Politseimuuseum Müük +372 5301 2330 pm@svm.ee
Kirjuta meile    Skip to content