Rakvere Linnakodaniku Muuseumi 40. sünnipäeva konverents

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumi avamisest möödub tänavu 40. aastat. Linnakodaniku muuseum avati 19. detsembril 1983. Tegu oli omal ajal ainulaadse muuseumiga: „Ega otsest eeskuju sellise nimetu linnakodaniku majamuuseumi tegemiseks polnud ju kusagilt võtta, olime selles vallas esimesed mitte ainult Eestis, vaid kogu Baltikumis“, on meenutanud toonane muuseumitöötaja ja ekspositsiooni üks autoreid Odette Kirss.

Sel puhul toimub 14. detsembril 2023 linnakodaniku muuseumis (Pikk 50) konverents, mille raames vaatleme nii 19. sajandi II poole kui 20. sajandi alguse rakverelase eluolu kui ka muuseumi ajalugu, selle mõju kui ka väljakutseid tänapäeval.

Konverentsil osalemine on eelregistreerimisega, kuna kohtade arv on piiratud. Registreerimislingi avame novembris 2023.

KONVERENTSI ESIALGNE KAVA

14. DETSEMBER 2023

Avasõnad. Viljar Vissel (Virumaa Muuseumide juht)

Paus

Konverentsi lõpetab audiolavastuse tekstide autori helilooja, muusiku, luuletaja ja etenduskunstnik Vootele Ruusmaa etteaste, mis toob osalejateni katkeid audiolavastusest ühendades need muuseumi jaoks loodud helindite ja keskkonnaga.

Juubeliaasta raames uuendame muuseumi pööningukorrust luues sinna näitusteks ja seminarideks sobivama keskkonna. Valmib näitus „Tervitusi kreisilinnast! Linlane fotosilmas“, mille pühendame Rakvere linnas 19. – 20. sajandi vahetusel elanud inimestele. Lisaks sellele elavdame püsiekspositsiooni audiolavastusega linnakodaniku maja lugudest. Audiolavastuse jaoks kirjutas 10 lugu muuseumi materjalide põhjal Vootele Ruusmaa, need salvestas ja vormistas tehniliselt Blueray OÜ Mairo Rääski juhtimisel. Tekstid lugesid sisse Rakvere Teatri näitlejad: Silja Miks, Grete Jürgenson ja Madis Mäeorg.

Näituste loomist ja audiolavastuse sündi toetavad:

Skip to content