KOHAD TÄIS! Kuraatorituur Viljar Visseliga mööbliajaloo näitusel “Toolile nõjatudes”

Neljapäeval, 18. juulil 2024 kell 16:00 toimub Rehbinderi majas (Tallinna tn 5a, Rakvere) äsja avatud näitusel “Toolile nõjatudes. Luksust ja lihtsust keskajast Lutherini” kuraatorituur.

Osalemine eelregistreerimisel, kohtade arv on piiratud!

Mööbliajaloo näitus on Eestis ja meie naaberriikides ainus omataoline ja võimaldab tundma õppida läbi aastasadade siinmail kasutatud mööblit ja tutvuda seeläbi ka muutustega elustiilis ja olmes. Näituse peakuraator Viljar Vissel viib kuraatorituuril osalejad retkele läbi siinse mööbliajaloo tutvustades eksponeeritud haruldasi esemeid, nende detaile ja ka kasutajaid.

Näitusel on iga ruumi keskmes on tool – see võimaldab ühe eseme muutumise kaudu tutvuda mööblistiilide ajalooga. Tool, kui funktsioonilt olulisim tarbevahend – mööbliese, mis seob sujuvalt ka ülejäänu, mida ruumikujunduses eluks tarbiti, lauast kuni kummutini – annab võimaluse mööbliajalugu tutvustada just toolile „nõjatudes“.

Eksponeeritud on 98 museaali 15 erineva muuseumi kogust. Lisaks mööblile saab näha ka mitmesuguseid esemeid, mida ruumikujunduses on kasutatud.

Kuulda saab nii mõndagi põnevat ka ajaloolise hoone – Rehbinderi maja – ajaloost, näha Rakvere vanimaid maalinguid ja tutvuda krahv Rehbinderi sünnilooga.

Osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 eurot). Kehtib Muuseumikaart.

Osalemine on eelregistreerimisel: info ja registreerumine Helina Piho, helina@svm.ee

Rehbinderi maja on avatud T-P kell 10-18.

Skip to content