Saal ehk võõrastetuba

Siin võeti vastu külalisi ja siia kogunes pere üheskoos aega veetma. Pehme sametkattega mööbel ja saarepuust kummut pärinevad 19. sajandi teisest poolest. Ajastu moe kohaselt on interjööris rohkesti tekstiili: laudlinu, linikuid, diivanipatju, uksekardinaid  paljud neist hoolsa perenaise näputöö. Kummutitel ja laudadel hoiti nipsasu, vaase, küünlajalgu, fotosid, seinu kaunistasid raamitud fotod ja maalid. Väga armastati toataimi.

1-1

Linnapea Jakob Liivi diivan

LOE SIIT

Uusrokokoo stiilis diivan on kuulunud kirjanik Jakob Liivile (1859–1938), kes pidas aastatel 1919–1921 ka Rakvere linnapea ametit. Tema eestvõttel liideti linnaga endised mõisamaad – mõisasüda, Vallimägi, tammik ja raudteeäärsed alad ning kesklinnas asunud kirikumõisa maad. See andis linnale võimaluse areneda ja kasvada.

1-1

Muusikaõpetaja Jaan Paku pianiino

LOE SIIT

Pianiino on valmistatud firmas “Rässa Jurjew”, ostetud kasutatud kujul 1932. aastal Tartust.  Selle omanik, Jaan Pakk (1901–1979), oli koorijuht ja muusikategelane. Aastast 1934 tegutses ta Rakvere koolides muusikaõpetajana ning aastatel 1945-1963 ka Rakvere Muusikakooli direktori ning hiljem õpetajana. Tema arvukate õpilaste hulgast tuntuim on kindlasti maailmakuulus helilooja Arvo Pärt.

1-1

Kondiiter Sidroni perepilt

LOE SIIT

Pildil on Tallinnast Rakverre kolinud kondiitermeister Adolf Sidron oma abikaasa Anna-Marie ja tütarde Amanda-Juliane, Elfriede-Margarethe ja Adolfine-Elisabeth-Rosaliega.

1-1

Lamp

LOE SIIT

19.sajandi lõpust pärit lamp, mis originaalis põles petrooleumiga.

Skip to content