Uudiskiri: Vanavanemate päev, loengusari ja politseikoera etteasted

*|MC:SUBJECT|*
SA Virumaa Muuseumid uudiskiri nr. 9 08.09.2023

Head muuseumisõbrad!

Kiire suvehooaeg on lõppenud, kuid muuseumid ei puhka. Ootame külla uudishimulikke koolinoori ja külastajaid, sest meil on palju põnevat, mida sügisel pakkuda.

Sel pühapäeval, 10. septembril tähistame vanavanemate päeva eriliselt! Kõik vanavanemad saavad Rakvere linnust,  Palmse mõisa, Politseimuuseumi ja Linnakodaniku majamuusemi tasuta külastada.

Loengusõpradele on samuti head uudised, sest Linnakodaniku majamuuseumis ja Rakvere linnuses on tulemas kaasahaaravad loengud. 16. septembril toimub Uno Trummi loeng Rakvere varasemast spordielust ja 30. septembril Anna Rinaldo loeng lihaste ja mõistuse valitsemisest, terviseteadlikkuset ning tervislikest eluviisidest 20. sajandi algupoolel. Lisaks viib Ain Mäesalu meid 28. septembril ajaloolisele rännakule Rakvere lahingu salapäraste leidude maailma.

Ja mis võiks olla veel põnevam kui politseikoer Šaakali vaimustav etteaste Politseimuuseumi sisehoovis! Tule vaatama igal septembri laupäeval ja pühapäeval kell 12.30!

Ootame teid külla!

Lisainfo meie muuseumide asukohtade ja täpsemate programmide kohta leiate meie veebilehelt www.virumaamuuseumid.ee.

10. septembril tähistame vanavanemate päeva erilisel viisil. Palmse mõisas, Rakvere linnuses, Rakvere linnakodaniku majamuuseumis ja Eesti politseimuuseumis on sel päeval kõigile vanavanematele sissepääs TASUTA!

SÜNDMUSED

Šaakali etteasted toimuvad Politseimuuseumi sisehoovis septembrikuus laupäeviti ja pühapäeviti kell 12.30

Vaata järele

Laupäeval, 16. septembril 2023 algusega kell 11.00 Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis.

SA Virumaa Muuseumid vanemteadur Uno Trummi loeng Rakvere varasemast spordielust.

Juttu tuleb Rakvere spordiseltside ja klubide tekkimisest ning spordi infrastruktuuri rajamisest. Muuseumi vanemteadur Uno Trummi ettekandes leiavad käsitlemist olulisemad spordijuhid ja sportlased ning nende saavutused. Loe edasi

Muinsuskaitsepäevade puhul kutsume kõiki ajaloohuvilisi neljapäeval, 28. septembril algusega kell 17.00 Rakvere linnusesse kuulama arheoloogi ja keskaja relvastuse uurija AIN MÄESALU loengut 1268. aastal toimunud Rakvere  lahingust ja lahingupaiga otsimisel saadud leidudest.

Loengus saab kuulda lähemalt nii 18. veebruaril 1268 toimunud võimsast lahingust kui ka nendest põnevatest leidudest, mis on otsingute käigus välja tulnud. Loe edasi.

 

Laupäeval, 30. septembril 2023 algusega kell 11.00 Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis. 

Ajaloolase ANNA RINALDO (Eesti Tervisemuuseum) loeng “Lihaste ja mõistuse valitsemine – terviseteadlikkus ja tervislikud eluviisid 20. sajandi algupoolel”.

Millal hakkas eestlane mõtlema tervislikest eluviisidest ja enesearengust? Millised olid peamised tervisega seotud väljakutsed? Kui palju teati vaimse tervise eest hoolitsemisest sada aastat tagasi? Loe edasi.

Virumaa Muuseumide näitus “Linlane liigub. Tervislikud harjutused Rakveres ” on alates 20. maist kuni 1. oktoobrini avatud Tsentrumi ja Turukaubamaja vahelisel jalakäijate promenaadil.

Näitus „Linlane liigub“ on inspireeritud liikumisaastast 2023 ja pühendatud Rakvere rahva liikumisharjumustele tsaariaja lõpul ja Eesti Vabariigis 1920.–1930. aastatel. Vaata veel.

Toeta ajalooliste faasanipuuride ehitust, aita meil taastada Palmse mõisa aeda ja parki oma ajaloolises hiilguses või toeta mõisa peavärava obeliskide tipus olevate kuulide kuldamist. TOETA SIIT
ÜLESKUTSE

Muuseum kogub Rakvere kodude sisustusest pilte ja lugusid! ANNA OMA PANUS
Virumaa Muuseumid

Tallinna tn 5a
44306 Rakvere

Reg. kood 90003278
info@svm.ee
+372 322 5500This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*
Skip to content